Popo Estetiği

Farklı anotomik özellikleriyle kalça kadında memeden sonra gelen dişilik sembolüdür. Çağlar boyunca geniş kalçalı kadınlar doğurganlık özelliği fazla olan kadınlar olarak tanımlanmıştır. Genişliği bacaklarla ve bel ile orantılı olan, arkaya doğru çıkıntısı olan popo kadınları çekici kılan özelliklerin başında gelir. Arkaya doğru çıkıntısı yeterli olmayan, yani poponun en çıkıntılı noktası bel kavsi hizasında olan, diri durmayan, düşük duran popolar kadınları mutsuz edebilmektedir. Bu tür durumlar kadınların doğal anatomik yapıları sonucu olabilir. Diğer nedenler, aşırı kilo alıp vermeler, yaşla birlikte cilt elastikiyetinin azalması, doğum sonrası oluşan deformasyonlar olarak sıralanabilir.

Yeterli hacme ve çıkıntıya sahip olmayan, cilt elastikiyetinin azalmasına bağlı olarak sarkmış popo şikayetleri olan çok sayıda hasta vardır. Bu tür şikayetlerle başvuran hastanın değerlendirilmesi sonrası hasta ile beraber “ne istediği ve ne elde edebileceğimiz” tartışılır. Çünkü cilt elastikiyeti iyi durumda olan ve sadece popo çıkıntısı yetersiz olan hastalarda cerrahi seçenek bu bölgeye silikon implant yerleştirilmesi iken, cilt elastikiyeti yetersiz olan sarkık popolu hastalarda seçenekler farklıdır. Bu tür cilt elastikiyeti yetersiz kişilerde popo hacmi yeterli olduğu takdirde sadece popo dikleştirme ameliyatı ile istenilen sonuç elde edilebilir. Popo hacmi yetersiz olan ve aynı zamanda sarkık kişilerde hem popo dikleştirme hem de hacmi arttırma amaçlı silikon implantlar kullanılmalıdır.

Popo dikleştirme veya büyütme ameliyatı hasta özelliklerine ve isteklerine göre planlanan belli bir standardı olmayan bir ameliyattır. Hasta planlanan her şeyi, nasıl bir görünüme kavuşacağını, ameliyat izinin nerde kalacağını ameliyat sonrası nasıl bir iyileşme süreceğini çok iyi anlamalıdır.
Bu tür ameliyatlar genel anestezi altında yapılır ve ameliyat tekniğine göre 1-3 saat sürer. Hastanede yatış süresi genelde 2 gündür. Hasta ameliyat sonrası 1 hafta kadar istirahat etmelidir. Aktif olarak günlük hayatına dönmesi 2 hafta sürer. Orta ağırlıkta spora başlaması 4-6 haftadan sonra olmalıdır.

Doktorunuza Danışın

Her konuda sorunuzu bize iletebilirsiniz.
* işaretli alanları doldurmanız gerekir.
Video Galeri