Kaş Kaldırma
Göz ve göz çevresi kişinin algılanışında en önemli bölgedir. Kişilerarası etkileşim ilk önce gözlerle olur. Kaşlar ise göz ifadesine katkıda bulunan en önemli kısımdır. Kaşların çatılması, kaldırılması ayrık bir şekilde kaldırılması konuşma olmadan bile birçok şey ifade eder. Kaş ile göz mesafesinin uygun olması kişinin algılanışında ciddi şekilde önemli yer tutar.

Çevrenizdeki insanları dikkatle incelediğinizde kaş göz mesafesi az olan kişiler biraz daha sert bir ifadeye sahiptir, bu kişilerle iletişime geçerken biraz daha çekinik davranırız. Bunu kaş yapısını inceleyerek yapmayız tabii ki, bu davranışımız kişinin bizde yarattığı algı sonucudur. Etrafınızda hem çekici hem de sevimli olarak tanımladığınız kişileri incelediğinizde kaşlarının yüksek olduğunu fark edersiniz. Bu kişiler daha kolay iletişime geçilebilecek ve daha kolay güvenilebilecek kişiler olarak algılanır.

Kaş düşüklüğü şikayeti olan kişileri öncelikle iyi bir değerlendirmeden geçirmek gerekir. Alın, şakaklar veya göz kapaklarının probleme dahil olup olmadığı değerlendirilmelidir.

Kaş kaldırma uygun hastalarda botoks uygulaması ile yapılabilir. Botoks için uygun olmayan veya daha kalıcı çözümler isteyen hastalarda saç içinden video kamera ile girilip alın ve kaş bölgesi uygun şekilde gerilip kaldırılır. Saç içinden yapıldığından herhangi bir iz söz konusu değildir.

Ameliyat sonrası 4-5. günlerde bu kişiler sosyal hayatlarına dönebilirler.

Doktorunuza Danışın

Her konuda sorunuzu bize iletebilirsiniz.
* işaretli alanları doldurmanız gerekir.
Video Galeri