Gözaltı Işık Dolgusu
Cildimizi oluşturan tabakaları; en dıştan içe Epidermis, Dermis ve Deri Altı Doku olarak sıralayabiliriz. Bu tabakaların her biri ışığı farklı şekilde emer ve yansıtır. Işık cildimize vurduğunda ve farklı katmanlar tarafından emilen ve yansıyan ışınlar bir araya geldiğinde parlaklık olarak algılanır. Işık cilde ulaştığında “Epidermis”in en üst katmanı olan “Stratumcorneum”a çarpar. Derinin nemi yeterli ise Stratumcorneum pürüzsüz bir yapı kazanır ve parlak yüzeyler gibi ışığı yansıtır. Stratumcorneum kuru ve nemsiz ise yüzeydeki hücrelerin düzenli yapısı bozularak ışığı ciltten eşit olmayan açılarla yansıtacağından gözümüz tarafından donuk, mat bir görüntü olarak algılanır.

Stratumcorneum ışığı yansıttığı gibi sağlıklı ve nemli olduğu zaman şeffaf bir görünüm kazanarak ışığın cildin alt tabakalarına geçmesini sağlar. Cildin alt tabakası olan Dermis damarlar yönünden zengindir. Cilt nemli olduğunda “Stratumcorneum”dan geçerek “Dermis”e gelen ışık “Dermis”teki kan dolaşımı ile karşılaşarak yansıdığında cildimizin sağlıklı pembe rengi ortaya çıkar. Işığın derinin alt katmanı olan “Dermis”e ulaşabilmesi için “Dermis”e derinlemesine nüfuz etmesi gerekmektedir. Görüyoruz ki; parlaklık ve ışıltılı bir görünüm yeterli neme sahip bir ciltten geçiyor. Işık dolgusunda kolajenin yapısına giren 8 aminoasit, kollajen üretimi için hammadde oluştururken; 3 antioksidan, vitamin ve mineraller cildin dış etkenlere karşı savunmasını arttırırlar. Işık dolgusunda hyaluronikasid ile diğer vitamin, mineral ve antioksidan etken maddeler mükemmel bir uyum sağlamıştır. Enjeksiyonlarda içerdiği lidokainanestezik maddesi ile hasta konforu oldukça yüksektir. 3 hafta aralarla yapılan 3 uygulama ile ilk uygulamadan itibaren ve sonrasında birikici etki ile gözle görülür ışıltı sağlanır.

Gözaltı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken gözaltı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır. Işık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. İçeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarına da iyi gelmektedir.

Dolgunun uygulanma sonrasında hemen sonucunu görebilirsiniz, şişme ve morarma hemen hemen hiç olmamaktadır. 1 hafta sonra cilt, en iyi halini alacaktır. Dolgu 1-1,5 sene kadar kalıcı olmaktadır.

Doktorunuza Danışın

Her konuda sorunuzu bize iletebilirsiniz.
* işaretli alanları doldurmanız gerekir.
Video Galeri