Bacak Estetiği
Pek çok bayan bacaklarından memnun olmaması sebebiyle etek ya da şort giyememekte ve bu durumu hayatlarında sıkıntı olarak görmektedir. Bacakların üst bölgesi ile alt bölgesi arasında kalınlık farkı belirgin olabilir. Doğumsal ya da sonradan değişik sebeplerle iki bacak arasında çap farkı olabilir ya da bacaklar birleştirildiğinde dizin üst bölümü çok çıkıntılı, alt iç bölümü girintili bu nedenle ortada boşluğun büyük olduğu bir görünüm ortaya çıkabilir. Tüm bu durumlarda görünümü düzgün bir bacak görünümünden uzaklaştırmaktadır.

Sıklıkla uyguladığımız bacak estetiği ameliyatları liposuction-lipofilling, bacak protezi (calf implant) ameliyatıdır.

Liposuction-lipofilling ameliyatı vücudunda yeterli yağ dokusu bulunan ve doğumsal olarak kas zayıflığı ya da kemik kaynaklı çok büyük çarpıklığı olmayan kişilerde uygulanan ameliyattır. Ameliyat öncesi uygun planlama ile çizimler yapılır. Sıklıkla diz üstü iç kısımda çıkıntılı olan yağ dokusuna liposuction uygulanır. Dizin alt iç kısmında oyuk gibi görünen bölüme de sıklıkla uyluk iç kısmından, karından alınan yağ dokusu, kan ve serum uzaklaştırıldıktan sonra, saf hale getirilerek enjekte edilir.

Enjekte edilen yağ dokusunun ortalama %10-20’lik kısmı 2 ay gibi bir sürede eriyecektir. Geriye kalan yağ dokusu bulunduğu ortama adapte olur ve yaşamaya devam eder. Sonuç kalıcıdır. Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Ortalama 1 saat sürer. Ameliyat sonrası hastanede 6-24 saat takip edilmek yeterlidir. Ameliyat sonrası 4-7. gün sosyal hayata geri dönülebilir. Bacak protezi ise bacağın eksik olan dokusunun tamamlanmasına yönelik üretilmiş silikon protezlerdir. Dokuya uyumu tamdır. Bacak protezi ile bacak estetiği zayıflık, kas dokusunun zayıflığı gibi nedenlerle bacağı çarpık ve şekilsiz görünen kişilerde uygulanır. Bazı durumlarda her iki ameliyat bacak protezi ve liposuction-lipofilling ameliyatı bir arada uygulanabilir. Bacak protezi ile bacak şekillendirme ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Ameliyat ortalama 1.5 saat sürer. Hastanede 1 gece kalmak yeterlidir. 7 gün sonra sosyal hayata geri dönülebilir.

Bacak şekillendirme ile kadınlar rahatlıkla etek giymenin mutluluğunu yaşar ve ifade ederler. Bacak şekillendirme ameliyatları ile daha çok yumuşak dokudan kaynaklanan problemler çözülür. Kemik ve kas dokudan kaynaklanan anormalliklerde yumuşak dokudaki dolgunluk sağlanarak maskelenebilir.

Doktorunuza Danışın

Her konuda sorunuzu bize iletebilirsiniz.
* işaretli alanları doldurmanız gerekir.
Video Galeri