Op. Dr. Ali Murat Akkuş

Detaylı Bilgi İçin

Bize Ulaşın!
ESTETIK, PLASTIK VE REKONSTRÜKTIF CERRAHI UZMANI

Op. Dr. Ali Murat Akkuş

1980 yılında doğan Dr.Ali Murat AKKUŞ ilköğretim ve lise eğitimini İzmir’de tamamlayarak 1998 yılında Bornova Anadolu Lisesini bitirdi. Yine aynı yıl girdiği sınavda EGE Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumaya hak kazandı. Henüz üniversite yıllarında Plastik Cerrahiye olan ilgisi nedeniyle Ege Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniğinde çok sayıda ameliyata katıldı. Tıp Fakültesinden 2005 yılında mezun olan Dr. Ali Murat Akkuş yine aynı yıl TUS sınavını kazanarak İstanbul Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi ihtisasına başladı. İhtisas süresince çok sayıda estetik operasyon, el ameliyatları, doğumsal anomali onarımları gerçekleştirmiştir.

Asistanlık yıllarının sonunda ABD ‘de geçirdiği sürede dünyanın en önemli yüz ve burun cerrahlarından olan Dr. Bahman GUYURON’dan ve Dr. Mc CARTHY’ den eğitim almıştır. Yine ihtisas süresinde ABD’de South Florida Üniversitesinde Dr. Paul SMITH’ den estetik meme cerrahisi üzerine eğitim almıştır. İhtisas sürecinin hemen ardından estetik cerrahide dünyada önemli bir yere sahip Op. Dr. Serdar EREN’in kliniğinde gözlemci olarak bir süre bulunmuş ve çok sayıda estetik ameliyata katılmıştır. Zorunlu hizmetini Iğdır Devlet Hastanesinde tamamlamıştır.

Uzmanlık tezini estetik burun cerrahisi üzerine kurulu bir çalışma ile yapmıştır. Tezinde burun ucunun uzun dönemde de istenilen şekilde kalması için en uygun yöntemi araştırmıştır. Bu çalışma dünyanın en saygın plastic cerrahi dergilerinden biri olan ‘’AESTHETİC SURGERY ‘’ de yayınlanmıştır.

Op.Dr. Ali Murat Akkuş dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Serdar EREN kliniğinde 2013-2014 yıllarında 2 yıl görev yapmış ve Dr. Serdar EREN’ le birlikte bir çok estetik ameliyata girme fırsatı yakalamıştır.

İyi derecede İngilizce ve Almanca konuşabilen Dr. Ali Murat Akkuş’un hobileri arasında dağcılık, sportif kaya tırmanışı ve snowboard vardır. Dr. Ali Murat AKKUŞ, Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesinde hastalarını misafir etmektedir. 

KATILDIGI

BİLİMSEL AKTİVİTELER VE KONGRELER